Zamiast wagarować możesz uczyć się życie ratować

"Zamiast wagarować możesz uczyć się życie ratować" - pod takim hasłem odbyły się dzisiaj spotkania kolneńskich policjantek oraz przedstawicieli Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy z uczniami Szkoły Podstawowej w Czerwonem. Prelekcje i przeprowadzone wśród uczniów warsztaty z udzielania pierwszej pomocy były doskonałą okazją do wspólnego spędzenia pierwszego dnia wiosny, ale również do rozmów o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Dzień wagarowicza to czas, kiedy "urywanie się" z zajęć szkolnych staje się złym zwyczajem. Dlatego policyjne profilaktyczki z kolneńskiej komendy wyszły z alternatywą dla wagarowania w pierwszy dzień wiosny dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czerwonem. Spotkania rozpoczęły się rozmowami na temat niepożądanych zachowań i odpowiedzialności prawnej nieletnich za czyny karalne, czy demoralizację. Uczniowie dowiedzieli się czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy, a także za jakie czyny mogą odpowiadać przed sądem nieletni. Następnie funkcjonariuszki wspólnie z przedstawicielami Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy zorganizowali warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia pierwszego dnia wiosny, ale również do rozmów o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Po krótkim wykładzie instruktor zaprezentował, jak należy prawidłowo wykonywać czynności ratownicze. Następnie uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności.