8 grudzień 2022

Oszukana w sieci - jak nie paść ofiarą oszustów przed świętami?

zdjęcie: Oszukana w sieci - jak nie paść ofiarą oszustów przed świętami? / fot. KPP Kolno
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas intensywnych przygotowań. W tym okresie towarzyszy nam zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie. Przekonała się o tym mieszkanka powiatu kolneńskiego, która straciła 800 złotych, bo chciała kupić dziecku prezent na portalu aukcyjnym. Pomimo przelania pieniędzy rzekomemu sprzedającemu, do chwili obecnej pokrzywdzona nie otrzymała zamówionego telefonu, ani też zwrotu gotówki. W okresie przedświątecznym apelujemy o zachowanie ostrożności i rozsądek podczas zakupów przez internet!

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas intensywnych przygotowań, podczas których towarzyszy nam zakupowy szał, pośpiech czy roztargnienie. Te okoliczności staną się idealne dla przestępców, którzy korzystając z naszej nieuwagi będą próbowali nas oszukać.Użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tym razem została oszukana mieszkanka powiatu kolneńskiego, która chciała kupić dziecku prezent. Kobieta na portalu aukcyjnym znalazła atrakcyjną ofertę sprzedaży telefonu komórkowego i przelała na konto sprzedającego 800 złotych. 38-latka nie otrzymała jednak ani telefonu, ani zwrotu pieniędzy na konto, a kontakt ze sprzedającym "urwał się".

W okresie przedświątecznym apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie kilku ważnych zasad: