22 kwiecień 2024

Piątkowe przekroczenia prędkości i 3 nietrzeźwych kierowców

W piątek, na drogach powiatu kolneńskiego były widoczne wzmożone patrole ruchu drogowego. Wszystko po to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do wyznaczonego sobie celu. Policjanci z drogówki skontrolowali łącznie 52 pojazdy. Mundurowi ujawnili 54 wykroczenia, z czego 47 dotyczyło przekroczeń prędkości.

W piątek, policjanci z drogówki sprawdzali, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy po drogach powiatu. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące przekroczeń prędkości. Mundurowi skontrolowali 52 pojazdy, ujawniając przy tym 54 wykroczenia. 47 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość, w tym 44 zrobiło to w rejonach przejść dla pieszych. Policjanci ukarali mandatami 47 uczestników ruchu drogowego, 6 pouczyli. Natomiast 1 osoba za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Nie ryzykuj! Zwolnij!