9 kwiecień 2024

Po weselu poszedł spać do cudzego domu

zdjęcie: Po weselu poszedł spać do cudzego domu / fot. KPP Kolno
19-latek był na weselu na terenie gminy Kolno. Po zakończonej imprezie poszedł spać do cudzego domu, a stamtąd trafił do policyjnej celi. Policjantom tłumaczył, że pudełko z zawartością suszu roślinnego, które posiadał to marihuana lecznicza. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kolneńskiej Policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Kolno obcy, nietrzeźwy mężczyzna wszedł do domu. Pod wskazanym adresem policjanci zastali domowników oraz nieznanego im mężczyznę, który leżał w łóżku w jednym z pokoi. Zgłaszający oświadczyli, że drzwi do domu nie były zamknięte na klucz. Wewnątrz nic nie zginęło i nie zostało uszkodzone. 19-latek powiedział policjantom, że nie pamięta jak się tam znalazł, wie jedynie, że był wcześniej na weselu. Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego pojechał z funkcjonariuszami do kolneńskiej komendy. Miała odebrać go rodzina, która szukała go po zakończonej imprezie. Po przybyciu na miejsce policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie pod tym samym adresem. Zgłaszający znalazł w pokoju, w którym spał nieznany im mężczyzna pudełko z zawartością suszu roślinnego. 19-latek przyznał, że to pudełko jest jego własnością. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi zabezpieczyli znalezioną substancję do badań. Po otrzymaniu wyników, zostanie ustalony zakres odpowiedzialności 19-latka. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za to posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.