5 wrzesień 2023

Świadkowie przerwali jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście

zdjęcie: Świadkowie przerwali jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście / fot. KPP Kolno
fot. KPP Kolno
Dzięki reakcji świadków w ręce kolneńskich funkcjonariuszy wpadł nietrzeźwy motorowerzysta. 20-latek jeździł po placu dookoła stacji paliw w Kolnie. Okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Wczoraj w nocy, dyżurny kolneńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym motorowerzyście, który jeździ po stacji paliw w Kolnie. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce mężczyzna był już "w rękach" zgłaszających. Z relacji pracowników stacji paliw wynikało, że kierowca motoroweru najpierw wypił alkohol, a następnie wsiadł na swój pojazd i zaczął jeździć wokół stacji benzynowej. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że 20-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby zawsze reagować na niebezpiecznie zachowania uczestników ruchu drogowego. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Kolno
13.9°C
wschód słońca: 06:35
zachód słońca: 18:08
Koronawirus
podlaskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Kolnie

kiedy
2023-11-07 19:00
miejsce
Sala K.O.K i S, Kolno, ul....
wstęp biletowany