26 wrzesień 2022

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ ZAGINIONEGO 80-LATKA

Poszukiwany od wczoraj przez kolneńskich policjantów, 80-letni mężczyzna został odnaleziony. W działania poszukiwawcze zaangażowali się nie tylko mundurowi, ale też mieszkańcy Kolna. Przed 9 zaginiony został odnaleziony przez mężczyznę, który wykorzystując prywatnego drona prowadził poszukiwania z powietrza.

Wczoraj, po południu policjanci zostali poinformowani o zaginięciu 80-letniego mieszkańca Kolna. Z relacji najbliższych wynikało, że mężczyzna wybrał się na spacer z żoną. Małżeństwo rozłączyło się i 80-latek nie wrócił do domu. Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia, funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą, w którą włączyli się również mieszkańcy Kolana. Zaginionego 80-latka poszukiwało kilkudziesięciu policjantów, wspieranych przez strażaków, wolontariuszy z grup ratowniczych, a także psy wytresowane do poszukiwań osób. Metr po metrze sprawdzane były miejsca zarówno, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni jak też te, gdzie mógł pójść. W działaniach uczestniczył również policyjny przewodnik z psem służbowym i dron.

Przed 9, zaginiony został odnaleziony przez jednego z mieszkańców Kolna, który wykorzystując prywatnego drona prowadził poszukiwania na własną rękę. Mężczyzna wypatrzył go leżącego w trzcinach na obrzeżach miasta i niezwłocznie poinformował o tym policjantów. 80-letni mieszkaniec Kolna trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.