6 październik 2022

Wysokie mandaty za wykroczenia drogowe

zdjęcie: Wysokie mandaty za wykroczenia drogowe / fot. KPP Kolno
Kolneńscy policjanci przypominają, że od 17 września br. weszły w życie zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Zmiany w przepisach ruchu drogowego, stałe policyjne kontrole, a także wysokie kary za wykroczenia drogowe spowodowały, że część kierowców zdjęła nogę z gazu. Niestety są też tacy, których nie odstraszyły wysokie mandaty. Od początku października, policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali dwóch takich kierowców.

17 września br. weszły w życie ważne dla wszystkich użytkowników dróg zmiany w przepisach. Niestety nie wszyscy kierowcy pamiętają o tych zmianach, a wysokość mandatów nie powstrzymuje ich od nierozsądnych i niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci z kolneńskiej drogówki zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu, który miał na liczniku 84 kilometry na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych, a na jego konto trafiło 11 punktów. Natomiast 42-letni mieszkaniec Mazowsza, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem w wysokości 2000 tysięcy złotych i 10 punktami.

Pamiętajmy, że to czy nowe przepisy dotkną nas jako uczestników ruchu drogowego zależy wyłącznie od nas samych. To my decydujemy o naszym zachowaniu na drodze i ewentualna odpowiedzialność spoczywa na nas. Szczegóły na temat wprowadzonych zmian w przepisach można przeczytać w artykule opisującym te zmiany.