22 marzec 2024

Zniszczył plakaty wyborcze - odpowie przed sądem

Kolneńscy policjanci ustalili sprawcę zniszczenia plakatów wyborczych w Lachowie. 28-latek, będąc pod wpływem alkoholu zerwał banery jednego z komitetów wyborczych. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Kolneńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczonych plakatach wyborczych. Dzięki nagraniu z monitoringu, funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy tych zniszczeń. Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Mężczyzna po telefonie otrzymanym od policjantów sam zgłosił się do komendy i przyznał się do popełnionych czynów. W rozmowie z policjantami stwierdził, że był pijany i nie wie dlaczego to zrobił. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności, bądź kara grzywny.